Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qendre e presionit të ulët atmosferik mbi Detin Jon do të diktojë në territorin shqiptar gjatë paradites vranësira  të dendura dhe reshje herë pas here mesatare. EDHE pasditja VIJON në të njëjtat kushte atmosferike POR reshjet do jenë të përkohëshme.

 

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore  nga 0 °C deri në 16 °C.

 

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Jugor duke gjeneruar brigjet detare dallgëzim  4 ballë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re