Moti –  E shtunë, 7 Shtator 2019 

 

Renia e vlerave barike do të diktoj gjatë pjesës së parë të ditës kthjellime dhe vranësira, ku me të shpeshta paraqiten në zonat malore.

 

POR mesdita dhe pasditja sjellë zhvillim të vranësirave duke rrezikuar rrebeshe afat-shkurtër shiu, POR ultësira perëndimore vijon me kthjellime. Orët e natës sjellin përmirësim të kushteve atmosferike.

 

Temperaturat e ajrit do të pësojne rënie të lehtë të tyre duke u luhatur nga 12°C mëngjesi deri në 31°C mesdita.

 

Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

 

Burimi:  MeteoAlb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re