Si pasojë e motit të keq dhe erërave të forta, disa zona të Vlorës kanë mbetur pa energji elektrike. Më konkretisht bëhet fjalë për këto zona: Dukat, Llogara, Radhimë, disa familje tek zona e ‘Ujit të ftohtë’, Peshkpi, Vllahinë, Kallarat, Bolenë, Vranisht, Mesaplik, Tërbac, Brataj, Velc, Bashaj, Sevaster.

Shtabi i emergjencave bën me dije se po punohet për të rikthyer energjinë sa më shpejt. Sa i përket zonave të tjera, furnizohen me energji elektrike normalisht.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re