Moti i keq në vend ka sjellë erëra të forta, përmbytje dhe disa vende të tjera kanë mbetur dhe pa energji elektrike.

Për sa i përket situatës në verilindje të vendit, kryesisht në Korçë kanë mbetur pa energji elektrike 8 fshatra.

Ndërkohë grupet po punojnë për të eliminuar dhe defektet në terren.

Njoftim

Dispeceria Rajonale Korce na njofton se aktualisht janë 205 abonente rurale pa energji ne fshateat Rehove, Kodras, Peshtan dhe zona Vithkuq, dhe Gjyres, Verlen, Cipan ne Devoll. Grupet po punojne per eliminimin e defekteve ne terren.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re