Moti I keq që ka përfshirë Vlorën, ka bërë që një numër i konsiderueshmë anijesh peshkimi të përplasen me kalatën.

 

Anijet kanë pësuar dëmtime të ndryshme dhe janë nxjerrë në breg nga vetë pronarët e tyre. Probleme nga dallgëzimi I lartë në det pati dhe në Radhimë, ku u dëmtuan disa anije si dhe në Orikum.

 

Prej disa ditësh, situata në Vlorë ka qenë problematike për shkak të kushteve atmosferike të rënduara.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re