Shqipëria
Moti – E enjte, 16 Maj 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare DOMINOJNE orët e para të ditës, KU më të dukshme PARAQITEN përgjatë kufirit lindor. POR mesdita sjellë zhvillim të vranësirave të cilat do të përfshijnë gradualisht të gjithë vendin duke gjeneruar shira, herë pas-here në formë shrengatash. NDERSA nata sjellë përmirësim të kushteve atmosferike, ku kthjellimet do të jenë dominante.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes ndërsa mesdita ruan vlera kostante duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6°C zonat malore deri në 23°C zonat e ulët.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi mbi 28 km/h kryesisht nga drejtimi perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Shqipëria
Moti – E premte, 17 Maj 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë i gjithë vendi do të DOMINOHET nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta. Pasditja sjell shtim të vranësirave duke gjeneruar herë pas-here shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit, POR ultësira perëndimore do të VIJOJE me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të të rriten në të dy vlerat ditore duke u luhatur nga 7°C mëngjesi në verlindje deri në 24°C mesdita në ultësirë.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

Moti dhe Temperaturat në disa qytete të Shqipërisë!

 

E enjte, 16 Maj 2019 E premte, 17 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
1.B. Curri 7 15 8 16
2. Puka 6 14 7 15
3.Kukës 7 16 8 17
4.Peshkopi 6 15 7 16
5. Burrel 8 16 9 17
6.Shkodër 13 21 14 22
7.Lezhë 14 22 15 23
8.Tiranë 13 22 14 23
9.Durrës 14 21 15 22
10.Elbasan 12 23 13 24
11.Fier 14 23 15 24
12.Berat 12 22 13 23
13. Pogradec 9 16 10 17
14.Korçë 8 15 9 16
15.Ersekë 7 14 8 15
16.Vlorë 13 22 14 23
17.Gjirokastër 11 20 12 21
18.Sarandë 14 23 15 24

 

 

 

 

                  Moti dhe Temperaturat në QARKUN Berat!

 

E enjte, 16 Maj 2019 E premte, 17 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
  1. Berat
12 22 13 23
  1. Skrapar
7 19 8 20
  1. Kuçovë
12 24 13 25
  1. Polican
8 19 9 20
  1. U-Vajgurore
10 23 11 24

 

Moti dhe Temperaturat në disa qytete të Shqipërisë!

 

E enjte, 16 Maj 2019 E premte, 17 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
1.B. Curri 7 15 8 16
2. Puka 6 14 7 15
3.Kukës 7 16 8 17
4.Peshkopi 6 15 7 16
5. Burrel 8 16 9 17
6.Shkodër 13 21 14 22
7.Lezhë 14 22 15 23
8.Tiranë 13 22 14 23
9.Durrës 14 21 15 22
10.Elbasan 12 23 13 24
11.Fier 14 23 15 24
12.Berat 12 22 13 23
13. Pogradec 9 16 10 17
14.Korçë 8 15 9 16
15.Ersekë 7 14 8 15
16.Vlorë 13 22 14 23
17.Gjirokastër 11 20 12 21
18.Sarandë 14 23 15 24

 

 

 

 

                 Moti dhe Temperaturat në QARKUN Berat!

 

E enjte, 16 Maj 2019 E premte, 17 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
  1. Berat
12 22 13 23
  1. Skrapar
7 19 8 20
  1. Kuçovë
12 24 13 25
  1. Polican
8 19 9 20
  1. U-Vajgurore
10 23 11 24