Moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi maksimale 8 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë .

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   16/28°C

Zonat e  ulëta    18/34°C

Zonat  bregdetare  22/30°C

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re