Fillimi javës dt 11 Mars 2019 moti do të jetë i vranët dhe rreshje shiu me stuhi në zonën veriperëndimore, jugu pjesërisht qëndra do të jetë me vranësira dhe kthjellime.

 

Era do të jetë e vrullshme me drejtim Jugperëndim (SË) me shpejtësi  maksimale deri  në 25 m/sek në bregdet.

 

Dallgëzimi  do të jetë i forcës 6-7  me  lartësi  vale 2,0 –3,0 metër në det të hapur.

 

Temperaturat  do të jenë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

 

Zonat  malore         5/17°C

 

Zonat e  ulëta          7/19°C

 

Zonat  bregdetare   10/20°C