Moti do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Përgjatë luginave do të vërehet prania e mjegullës.

Era do të fryjë në drejtimin Verilindje me shpejtësi mesatare 8 m/s në zonat bregdetare.

Temperaturat do të variojnë në zonat malore nga 2 – 8°C, në zonat e ulëta nga 6 – 17°C dhe në zonat bregdetare 7 17°C.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re