Moti parashikohet kthjellët e me zhvillim të vranësirave në mesditë.Prej orëve të mesditës, reshjet e shiut do të përfshijnë fillimisht bregdetin e më tej, pjesën më të madhe të vendit.

Reshjet do të marrin karakter shtrëngatash në zonat malore dhe ato të ulëta. Në mbrëmje, reshjet parashikohen vetëm në bregdet.Era do të fryjë nga kuadrati i Jugut, e lehtë e përgjatë vijës bregdetare e në momente të përkohshme deri 15m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 ballë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re