Moti parashikohet me vranësira me karakter të ndryshueshëm të cilat do të jenë pranishme deri pasdite. Nga pasditja do të ketë kthjellime.

Do ketë reshje shiu në pjesën bregdetare që prej orëve të para të ditës dhe më tej në zonat malore. Në pjesën veriore dhe bregdetare do jenë të pranishme shtrëngata, rrebeshe me rrufe të herëpashershme deri në mesditë. Nuk do mungojë as mjegullinë lokale e përkohshme.

Era do të fryjë nga kuadrati i Juglindjes, e lehtë dhe përgjatë vijës bregdetare në momente të përkohshme deri 12 m/sek.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re