Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim dhe rreeshje shiu në zonën qëndrore dhe zonat malore në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   13/26°C

Zonat e  ulëta    15/31°C

Zonat  bregdetare  20/29°C