Shqipëria
Moti – E mërkurë, 15 Maj 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Vranësira të dendura shoqëruar me reshje shiu do të MBETEN prezente në të gjithë territorin deri në orët e pasdites, KUR pritet përmirësim gradual i situatës. Nata do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta më të dukshme në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes POR mesdita sjellë rritje të lehtë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C zonat malore deri në 22°C zona e ulët.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Shqipëria
Moti – E enjte, 16 Maj 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare DOMINOJNE orët e para të ditës, KU më të dukshme PARAQITEN përgjatë kufirit lindor. POR mesdita sjellë zhvillim të vranësirave të cilat do të përfshijnë gradualisht të gjithë vendin duke gjeneruar shira, herë pas-here në formë shrengatash. NDERSA nata sjellë përmirësim të kushteve atmosferike, ku kthjellimet do të jenë dominante.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C zonat malore deri në 23°C zonat e ulët.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi mbi 28 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Moti dhe Temperaturat në disa qytete të Shqipërisë!

 

E mërkurë, 15 Maj 2019 E enjte, 16 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
1.B. Curri 6 14 6 15
2. Puka 5 13 5 14
3.Kukës 6 15 6 16
4.Peshkopi 5 14 5 15
5. Burrel 7 15 7 16
6.Shkodër 12 20 12 21
7.Lezhë 13 21 13 22
8.Tiranë 12 21 12 22
9.Durrës 13 20 13 21
10.Elbasan 11 22 11 23
11.Fier 13 22 13 23
12.Berat 11 21 11 22
13. Pogradec 8 15 8 16
14.Korçë 7 14 7 15
15.Ersekë 6 13 6 14
16.Vlorë 12 21 12 22
17.Gjirokastër 10 19 10 20
18.Sarandë 13 22 13 23

 

 

             Moti dhe Temperaturat në QARKUN Berat!

 

E mërkurë, 15 Maj 2019 E enjte, 16 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
  1. Berat
11 21 11 22
  1. Skrapar
7 18 7 19
  1. Kuçovë
12 23 12 24
  1. Polican
8 18 8 19
  1. U-Vajgurore
10 22 10 23