Moti me kthjellime dhe vranësira në zonën Veriperëndimore ndërsa në verilindje dhe juglindje do të ketë reshje bore të pakta në orët e para të mëngjesit. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5- 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë në rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -4/4°C

Zonat e ulëta  4/15°C

Zonat bregdetare 8/15°C

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re