Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe reshje shiu të izlolura në formën e rebesheve në mesditë

.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   15/27°C

Zonat e  ulëta    18/33°C

Zonat  bregdetare  22/29°C

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re