Shqipëria
Moti – E premte, 17 Maj 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë i gjithë vendi do të DOMINOHET nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta. Pasditja sjell shtim të vranësirave duke gjeneruar herë pas-here shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit, POR ultësira perëndimore do të VIJOJE me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të të rriten në të dy vlerat ditore duke u luhatur nga 7°C mëngjesi në verlindje deri në 24°C mesdita në ultësirë.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

Shqipëria
Moti – E shtunë, 18 Maj 2019
—————————————————————-
Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës do të PARAQITEN nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta, ku më të dukshme paraqiten në zonat Juglindore. Pasditja dhe mbrëmja sjellimn shtim të vranësirave në zonat malore, POR zonat e ulta dhe bregdeti do të MBETEN sërish me kthjellime dhe kalime vranësirash të lehta.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërisht në mëngjes dhe mesditë duke bërë që vlerat vlerat ekstremale ditore të luhaten nga 8°C deri në 26°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë.

Moti dhe Temperaturat në disa qytete të Shqipërisë!

E premte, 17 Maj 2019 E shtunë, 18 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
1.B. Curri 8 16 9 17
2. Puka 7 15 8 16
3.Kukës 8 17 9 18
4.Peshkopi 7 16 8 17
5. Burrel 9 17 10 18
6.Shkodër 14 22 15 23
7.Lezhë 15 23 16 24
8.Tiranë 14 23 15 24
9.Durrës 15 22 16 23
10.Elbasan 13 24 14 25
11.Fier 15 24 16 25
12.Berat 13 23 14 24
13. Pogradec 10 17 11 18
14.Korçë 9 16 10 17
15.Ersekë 8 15 9 16
16.Vlorë 14 23 15 24
17.Gjirokastër 12 21 13 22
18.Sarandë 15 24 16 25

 

                  Moti dhe Temperaturat në QARKUN Berat!

 

E premte, 17 Maj 2019 E shtunë, 18 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
  1. Berat
13 23 14 24
  1. Skrapar
9 20 10 21
  1. Kuçovë
14 25 15 26
  1. Polican
10 20 11 21
  1. U-Vajgurore
12 24 13 25

 

Moti dhe Temperaturat në disa qytete të Shqipërisë!

 

E premte, 17 Maj 2019 E shtunë, 18 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
1.B. Curri 8 16 9 17
2. Puka 7 15 8 16
3.Kukës 8 17 9 18
4.Peshkopi 7 16 8 17
5. Burrel 9 17 10 18
6.Shkodër 14 22 15 23
7.Lezhë 15 23 16 24
8.Tiranë 14 23 15 24
9.Durrës 15 22 16 23
10.Elbasan 13 24 14 25
11.Fier 15 24 16 25
12.Berat 13 23 14 24
13. Pogradec 10 17 11 18
14.Korçë 9 16 10 17
15.Ersekë 8 15 9 16
16.Vlorë 14 23 15 24
17.Gjirokastër 12 21 13 22
18.Sarandë 15 24 16 25

 

                 Moti dhe Temperaturat në QARKUN Berat!

 

E premte, 17 Maj 2019 E shtunë, 18 Maj 2019
Qytetet Tmin Tmax Simbole Tmin Tmax Simbole
  1. Berat
13 23 14 24
  1. Skrapar
9 20 10 21
  1. Kuçovë
14 25 15 26
  1. Polican
10 20 11 21
  1. U-Vajgurore
12 24 13 25