Dita e shtunë datë 24 Gusht moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në ultësirën Perëndimore në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me tendencë në rënie.

 

Temperaturat min dhe maxZonat malore 14/31°CZonat e ulëta 19/35°CZonat bregdetare 20/33°C