Subscribe

Një 37- vjeçare ka gjetur vdekjen nga motra e saj pas një konflikti familjar në kryeqytet. Në shtëpinë e tyre, në “Rrugën e Kavajës” Amanda Pushani, u qëllua  me thikë nga 40-vjeçarja, Marsela Pushani, me profesion mësuese, në kushtet e vetëmbrojtjes.

 

Kjo ka qenë deklarata që autorja ka dhënë për policinë, pas arrestimit këtë të diel, duke shpjeguar se motra e saj e kishte kërcënuar atë si dhe  nënën, se do t’u merrte jetën.

 

Marsela Pushani tregoi gjithashtu në polici se, prej mëse 10 vitesh motra e saj ishte e alkoolizuar dhe problematike dhe në momentin e krimit, mëngjesin e të shtunës, ato po debatonin pikërisht që Amanda të hiqte dorë nga alkooli.

 

Kjo nuk u prit mirë nga viktima, e cila sipas motrës së saj, mori thikën dhe  kërcënoi atë dhe të ëmën e tyre, me të cilën jetonin.

 

Fillimisht, vdekja e 37-vjeçares u raportua si vdekje natyrale, por pasi turpi i pajetë i saj iu nënshtrua kontrolleve mjeko-ligjore, u zbulua se shkak që ajo të ndërronte jetë ishin plagët që mori nga thika.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re