Skip to content

“Mund të protestoni lirisht”, Çuçi me të qeshur përgjigjet ndaj opozitës dhe ironizon Sandër Lleshajn: Nuk do blejmë më gaz lotjesllës

  • 05/11/2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi në Komisionin për Sigurinë:

Për shtesën ua thashë dhe po ua përsëris që janë 1179 punonjës policie që do të përfitojnë rrogë shtesë për shkak të largësisë në të cilën kryejnë detyrën e tyre. Në lidhje me pyetjet e tjera, besoj se nuk ka lidhje të drejtëpërdrejtë me buxhetin përveç faktit a është parashikuar blerje për gaz lotjesllës. Blerje për gaz lotsjellës në këtë buxhet nuk është parashikuar. Po ju përgjigjem drejtpërdrejtë, kështu që mund të protestoni lirisht.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë