Një debat i fortë mes 76-vjeçarit egjiptian dhe Maria Karnesi i ka paraprirë masakrës në zyrat e kompanisë së anijeve në Glyfada.

76-vjeçari “Aris” ka shkuar herët në mëngjes në zyrë i vendosur për të kërkuar një shans të dytë për tu rikthyer në punë.

Lexo edhe :Related Posts

Por ai kishte në makinë një pushkë dhe një revole. Autori arriti të ndeshej ballë për ballë me Maria Karnesin dhe pasoi një debat i fortë.

Sipas informacioneve, në fakt, pronarja e anijes, e cila është një nga viktimat e 76-vjeçarit, i ka kërkuar me urgjencë, me ton të fortë, të largohej nga zyra.

Më pas egjiptiani, i cili punoi për rreth 40 vjet për familjen Karnesi, hipi në makinën e tij, mori pushkën dhe u kthye i vendosur për të përhapur vdekjen.

Vihet re se sipas përshkrimit të dëshmitarit okular, i pyetur se ku po shkonte, egjiptiani është përgjigjur “për t’i sqaruar gjërat me shefat”, megjithatë nuk përmend armën.

76-vjeçari ka punuar për mbi 36 vjet për familjen Karnesi si në biznesin në Glyfada ashtu edhe në shtëpinë e pushimit në Tragonissi.

Ai kishte akses në të gjitha shtëpitë

76-vjeçari ka qenë prej vitesh një person i besuar i familjes.

Në fakt ai ishte jo vetëm punëtor, por edhe kujdestar i shtëpive të anëtarëve, ndërsa ishte kujdesur edhe për gruan më të madhe të familjes.

Ish-kapiten dhe punonjës në departamentin e kontabilitetit të kompanisë Ilias Koukoularis

Ai vetë kishte akses në rezidencat e tyre luksoze. Në njërën prej tyre i kishin dhënë një vend për të jetuar.

Pasi familja vendosi ta largonte nga puna, Aris e konsideroi të padrejtë shkarkimin. Por askush nuk e priste reagimin e tij. Ai shkoi në kompaninë e transportit detar dhe pasi vrau “bosët”, siç i cilësoi ai, vrau veten.

Drejtori menaxhues i kompanisë së transportit detar, Antonis Vlassakis 

“Ai kujdesej shumë për ta, ishte njeriu i tyre”

Egjiptiani ishte njeriu i familjes, siç ka konfirmuar për Mega presidenti i komunitetit Marmaris, Nikolaos Tsalagos.

“Ai ka jetuar gjithmonë këtu në zonë, ai ka qenë gjithmonë këtu,” tha ai, i paaftë për të besuar atë që kishte ndodhur.

“Si ndodhi kjo nuk e kuptoj. Më bën shumë përshtypje që ky njeri i vrau këta njerëz.

Viktima Maria Karnesi

Sipas zotit Tsalagos, ai ka qenë një person paqësor, i cili nuk ka bërë kundërshtime dhe ka kryer të gjitha detyrat që i ngarkoheshin.

“Njeri i mirë, i qetë. Kushdo që i kërkoi ndihmë, ai e ndihmoi. Ai ishte një person shumë i qetë”, shtoi ai.

“Erdha të laj hesapet”

76-vjeçari ishte i vendosur të vriste e të vritej.

Sipas informacioneve, pak para se të hapte zjarr, sulmuesi dyshohet se u ka thënë drejtuesve të kompanisë se “kam ardhur për të larë hesapet ”.

Ai mbërriti në biznes pak pas orës 10:00 me një Nissan X-trail dhe, sipas raportimeve, i tha rojes së sigurisë, me një ton të qetë, se kishte ardhur për të sqaruar disa çështje të pazgjidhura.

Ai parkoi automjetin dhe, nëpërmjet shkallëve, u ngjit në katin e parë ku ndodhej para viktimave të tij. Aty ka ndodhur sherri dhe egjiptiani është kthyer në makinë, ka marrë pushkën dhe ka vrarë tre persona.

Më pas ai i dha fund edhe jetës së tij. Informacionet thonë se Maria Karnesi është qëlluar me plumb në kokë dhe gjoks, dhëndri i saj në kokë dhe kapiteni në shpatull.

Dy punonjës të kompanisë janë transportuar në Spitalin e Përgjithshëm “Asklipieio Voulas”, për t’i dhënë ndihmën e parë, pasi ndodheshin në gjendje të keqe psikologjike.

Njoftimi i Policisë

Sot, e hënë, 12 shkurt 2024 në orën 10:11, Qendra e Veprimit të Menjëhershëm është njoftuar nga një punonjës i një kompanie transporti në Glyfada, i cili ndodhej brenda ambienteve, për një incident me armë zjarri.

Menjëherë janë mobilizuar efektivët e Policisë vendore, ndërsa në vendngjarje ka mbërritur një ekip i EKAM-it dhe negociator i Policisë Greke.

Oficerët e policisë rrethuan zonën përreth kompanisë dhe më pas u zhvillua një operacion i koordinuar i policisë brenda ndërtesës, gjatë të cilit u liruan dy punonjëse femra të kompanisë.

Siç u konstatua, një 76-vjeçar, ish-punonjës, ka hyrë në pallat dhe duke mbajtur një pushkë ka qëlluar duke plagosur për vdekje tre persona, të cilët ndodheshin në katin e parë të pallatit.

Më pas, 76-vjeçari është gjetur i plagosur për vdekje në një magazinë në bodrumin e një ndërtese. Pranë tij u gjet arma me të cilën kreu vrasjet.gjatë kontrollit të automjetit me të cilin autori kishte shkuar në kompani, u gjet një revole.

Një hetim paraprak po kryhet nga Departamenti i Krimeve kundër Jetës dhe Lirisë Personale pranë Drejtorisë së Sigurisë Atikë./

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re