Skip to content

Murrizi i kthehet ashpër Bardhit/ “Mashtrues ordiner, përfaqëson fundërrinat dhe perversët”

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Myslim Murrizi i është përgjigjur deputetit Gazmend Bardhi i cili  ka ngritur akuza ndaj tij teksa tha se kur ishte deputet ka bashkuar votat me Edi Ramën.

Ish-deputeti Murrizi ka publikuar një video dhe e quan Bardhin mashtrues ordiner, që përfaqëson një grusht fundërrinash dhe një sekt perversësh. Murrizi thekson se gjatë kohës që ka qenë në Parlament nuk ka votuar asnjë ligj të qeverisë, me përjashtim të atyre që ai i konsideron të rëndësishme.

“Një kujtesë për Garz Bardhat dhe sivllezër e simotrat e kësaj kategorie që përfaqësojnë një sekt perversësh të shoqërisë dhe një grusht fundërrinash në politikë dhe PD.

Nga shkurti 2019 deri në seancën e fundit të korrikut 2021 shko kërko tek drejtoria e seancave dhe më gjej një ligj të mazhorancës që kam votuar dhe publikoje e mos u bëj siç je në fakt në Fb.

Kam votuar vetëm ligjet e Reformës në Drejtësi dhe ratifikimet e marrëveshjeve ndërkombëtare dhe blerjet e vaksinave.

Nuk kam votuar as marrëveshjen tënde të pistë të 5 qershorit as kodin zgjedhor të Gjiknurit pas ndryshimeve Kushtetuese.

Kam votuar ndryshimet Kushtetuese për lista të hapura dhe prag kombëtar 1 % e do t’i votoja përsëri po të isha deputet, sepse jam kundra emërimit të deputetëve nga mender kryetar e spurdhjak sekretar si soji yt.

Jam krenar qe fitova ne Gjykate Kushtetuese dhe rrezova heresin e ndyre te gjiknurit te dakordesuar me lulin dhe ju zj Garze qe jo vetem nuk i ankimuat ne Gjykate Kushtetuese por lobuat qe te rrezonit kerkesen time

Edhe prishjen e koalicioneve ne Kushtetute ,ishte pazar i juaj me Ramen per ti hequr mundesine partive te vogla qe mund te grupoheshin bashke e per ti detyruar kr e tyre te pranonin çdo renditje tek lista e PD siç ndodhi me Nard Ndoken,se ndryshe pse nuk e ankimuat ne Gjykate Kushtetuese????

Prishjen e koalicinove e keni patur pazar te 5 qershorit per te shuar lsi dhe denglat shiti atyre qe te lepihen jo mua se di çdo pazar te piste te lulit

Do te kembengul kudo dhe ne çdo ambjent politik qe Shqiptaret te zgjedhin me vote DEPUTETET e Tyre ,qe te mos kete me ne Kuvend mostra e funderrina qe kane emra burash e veshin fustane, heqin vetullat dhe lyejne buzet, sepse une besoj ne ZOT dhe e kam te shenjte FAMILJEN

Thuaj edhe Gjekmarkajt e Alibejes meqenese njeri eshte tani e tjetri ishte zevendes i Lindites qe te marin dhe te zbardhin te gjitha proçesverbalet e çdo seance e te shikojme si kam votuar une

Meri garze meri ,dhe kur te gjesh kohe lexoi e plasi syte e pastaj bej si kone zonjash ne fb se devijacione te ndyre te rraces njerezore si fytyra jote nuk me perbaltim e nuk me bejne dot pale me ps me rilindjen e ramen

Bile kerko edhe tek prokurimet publike garze dhe shif e verifiko per 30 vjet rresht a kam mar ndonje lek nga parat publike????

Nese gjen nje tender si ato qe kane mare ato qe ke patur neper lista ti dhe luli, publikoi

Shif edhe per leje ndertimi garze se nuk late kazan pa lepire ne kohen qe mbajta mandatin si ti dhe lyli e nje grusht plehrash se e mbajta mandatin per nje leje pallati

Gjeje nje leje te firmes MURRIZI ne Tirane dhe publikoje pervers i ndyre, dhe mashtrues ordiner qe thoje nuk po blindojme PD por po rregullojme zyrat me krevat

Une kam 32 vjet ne politik dhe nuk kam asnje vendim gjykate te jem denuar si shpifes e i paftyre siç jeni denuar ju lyli e plot tabake nga soj juaj

Per te ndryshuar KUSHTETUTEN per mire dhe per me shume demokraci e qe te kete vlere vota e Shqiptareve per te zgjedhur Deputet, KR Bashkie, apo keshilltare do ta bashkoja voten me çdo parti politike po te me jepej mundesia bile edhe me enverin e enveriste te konvertuar ne mender demutkrat interesi si soj yt dhe lyli

Ndersa per te prishur Kushtetuten siç ka bere PD dhe lyli ne prill 2008, se ti ke qene ne ps atehere, nuk do ta beja kurre”, shkruan Murrizi në rrjetet sociale.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë