Deputeti Myslim Murrizi ka “masakruar” kreun e PD, Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendi.

Me nota ironie, Murrizi u shpreh se Basha të dielën shpalli fitoren, të hënën gjeti armikun dhe të martën filloi betejën.

“Ai që është prezent këto ditë në politikë në media është teatri i radhës i betejës para plazhit.

Të dielën u shpall fituestë hënën gjeti armik dhe të martën nisi betejën”, tha Murrizi.

Gjithashtu Murrizi kujtoi edhe një deklaratë të kryeministrit Edi Rama i cili theksonte se mandatin e tretë e donte për djalin e tij Zahon.

“Gjatë fushatës dëgjova që tha fitoren e dua për Zahon. Tani po i bën ftesë Lulit.

Tani e do për Zahon apo për Lulin? Apo e konsideron si fëmijë edhe Lulin”, u shpreh Murrizi.