Tiranë- Një ditë më parë Dosja.al evidentoi  një koment të Aurel Vodës, burrit të zv.ministres së Brendshme, Rovena Vodës, i cili në një lajm ku flitej për dështimin e negociatave komentonte:  “Na plasi ka*i”.

Lajmi vërshoi në rrjet ku nuk munguan edhe kritikat ndaj Aurel Vodës, i cili për më tepër mban edhe një post të rëndësishëm publik, atë të drejtorit të Fondin e Detyrueshëm të Sigurimit Shëndetësor.

Pak orë pasi lajmi ‘mori dhenë’, erdhi edhe një reagim nga nga vetë burri i zv-ministres.

“Dua ndërkohë të qetësoj shpirtin e trazuar të syçkës, se folja ‘plasi” është thënë për protestat e opozitës dhe jo për negociatat, që ata i duan shumë.”, shprehet ai ndër të tjera në një reagim në Facebook.

Mesa duket Voda po kërkon të shfaqësohet ndaj komentit që në fakt shkaktoi tërmet në rrjet.

J.V/Dosja.al