Autori dhe shkrimtari lezhjan Preç Zogaj promovoi romanin e tij më të fundit “Nata”.

Vepër e cila flet për një tragjedi shqiptare të ditëve tona, fatet e trishta të tri motrave, pre e një realiteti të ashpër maskilist udhëheqin rrjedhën e ngjarjeve ku natyrshëm letërsia nxit reflektim.

Zogaj shprehet se ka zgjedhur Lezhën pikërisht si një autor i lindur në Lezhë, dhe mesazhi që do të përcjellë tek lexuesi nëpërmjet këtij romani sipas tij dhe kësaj tragjedie se jeta është një “fushë e minuar”.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re