Skip to content

NATO “dorëzohet” para Turqisë: Ka të drejtë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Shqetësimi i Turqisë për sigurinë e saj është legjitim, tha të dielën në Helsinki Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, duke komentuar kundërshtimin e Ankarasë zyrtare ndaj anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në aleancë. Stoltenberg tha në një konferencë shtypi me presidentin finlandez Sauli Niinistö se asnjë anëtar tjetër i NATO-s nuk ka përjetuar […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë