Home SHQIPERIA Ndahet nga jeta aktori i humorit shqiptar, Arben Shaka

Ndahet nga jeta aktori i humorit shqiptar, Arben Shaka

0
Ndahet nga jeta aktori i humorit shqiptar, Arben Shaka

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e sotme është ndarë nga jeta aktori i njohur i humorit shqiptar, Arben Shaka.

Lajmi është konfirmuar nga familjarët e 70-vjeçarit i cili ishte i infektuar me Covid dhe nuk ia doli të fitonte dot betejën me virusin famëkeq.

Shaka ka luajtur disa role kryesore në kinematografinë shqiptare në ku vlen të përmendim filmat e njohur të asokohe: Cirku në fshat – (1977); Odiseja e tifozave – (1972); Përse bie kjo daulle (1969), etj.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë