Skip to content

Ndahet nga jeta ish-deputetja e Partisë Socialiste, vuante nga një sëmundje e rëndë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ndahet nga jeta ish-deputetja e Partisë Socialistë Edlira Haxhimymeri.

Ajo humbi betejen disavjecare me një semundje të rëndë.

Presidenti Meta reagoi pas ndarjes nga jeta të pedagogës dhe ish-deputetes së PS.

 

Pikëllues lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të pedagoges së përkushtuar për mbi tre dekada, studiueses, ish-Zv.ministre dhe zyrtare e lartë e Partisë Socialiste, Edlira Haxhiymeri.Personalitet në shkencat sociale dhe arsimin shqiptar, model i vlerave të larta qytetare dhe pedagogjike, shembull i thjeshtësisë, korrektesës dhe integritetit, do t’i jemi përherë mirënjohës për kontributin e vyer të dhënë për progresin e shoqërisë dhe të politikës shqiptare.Ngushëllimet më të ndjera familjes, kolegëve dhe bashkëpunëtorëve të shumtë!

 

Po ashtu reagoi përmes një statusi në rrjetet sociale edhe Sekretari i PS, Damian Gjiknuri.

 

Lajm i trishtë ndarja nga jeta e Edlira Haxhiymerit e cila humbi betejën me sëmundjen e rëndë që e mundonte prej 5 vitesh. Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve!

 

Edhe kreu i grupit parlamentar socialist, shprehur keqardhjen per ndarjen nga jeta te ish-deputetes dhe pedagoges se njohur.

 

U prehsh në paqe zyshë Edlira! Kam patur nderin të punojmë sëbashku dhe do të kujtoj gjithmonë korrektesën tënde.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë