Kryetari i Partisë Demokratike të Sarandës, Hariz Mema është ndarë nga jeta si pasojë e një ataku kardiak.

Mema u gjet pa ndjenja ditën e sotme në fshatin Gjashtë të Sarandës, dhe u transportua në spitalin e qytetit në gjendje kome.

Fatkeqësisht Mema ka ndërruar jetë në spital.

Ai drejtoi degën e PD në Sarandë për 8 vite.