Dehidratimi, pagjumësia, lodhja, tensioni ulët, stresi… këto e shumë arsye të tjera mund të fshihen pas dhimbjes së kokës!
Mund të përjetoni marramendje, mund ta ndjeni kokën e rëndë, apo t’ju mpihet balli.. cilado qoftë ndjesia juaj ju sigurojmë që metodat e mëposhtme natyrale do t’ju pushojnë dhimbjen e kokës brenda pak minutave.
Magneziumi
Mungesa e këtij minerali është ndër shkaqet kryesore të dhimbjes së kokës,ndaj mënyra më e mirë për ta parandaluar këtë gjë në mënyrë afatgjate është të përfshni në regjimin ushqimor da më shumë perime të gjelbërta, arra dhe bishtajore.
Kafeina.
WebMD thotë se kafeina ndihmon në kufizimin e enëve të gjakut që mund të jenë shkaku i presionit që po krijon dhimbje koke. Por nëse jeni një konsumues i rregullt i kafesë, kjo metodë nuk është e duhura për ju.
Vitamina B2
Ju mund të rrisni nivelin e B2 duke ngrënë djathë, peshk, pule dhe duke pirë qumësht.
Xhinxher dhe limon
Ajo që duhet të bëni është të perzieni gjysmë luge çaj xhinxher pluhur në një gotë limoni të shtrydhur ta pini dy herë në ditë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re