Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit për ndarjen nga jeta të ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini, i cili vuante nga një sëmundje e rëndë.

Rama ka reaguar në instagram, teksa ka postuar një fotografi me Qazim Sejdinin, të cilin e ka cilësuar si “Elbasanli të mençur dhe fjalëpakë”.

Sipas Ramës, Sejidni ishte një kryebashkiak i mirë dhe burrë zotni, që ka gjurmë në historinë e qytetit.

“Mik. Elbasanlli i mençur e fjalëpakë. Kryebashkiak i mirë dhe burrë zotni. La një gjurmë në historinë e qytetit dhe një kujtim të mirë tek shumë miq që bëri në jetën e tij pa zhurmë. Prehu në paqe i dashur Qazim”, shkruan Rama.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re