Kryetari i PD dhe ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me ndërprerjen e energjisë elektrike në të gjithë Shqipërinë.

Me anë të një postimi ai thotë se sistemi energjitik në vend është në kolaps.

Berisha akuzon ministren Balluku per situaten e krijuar, duke shkruar se “gjoksin për 1,3 miliard euro investime në këtë sistem, por ky kolaps dëshmon se më së paku 90% e tyre janë vjedhur ndaj dhe kjo renie totale”.

Reagimi i Sali Berishes

Blackout i plotë!

Kolaps i plotë i sistemit energjitik të vendit!

Të dashur miq, sot sistemi energjitik pësoi rënie të plotë si kurrë ndonjëherë në historinë e vendit. Rama-Balluku rrihnin gjoksin për 1,3 miliard euro investime në këtë sistem, por ky kolaps dëshmon se më së paku 90% e tyre janë vjedhur ndaj dhe kjo renie totale.

Dënoj me forcën më të madhe vjedhjen e fondeve të investuara në sistemin energjitik i cili falimentoi me vapen e parë. #sb

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re