Pak ditë më parë, një aksident i rëndë ndodhi në aksin rrugor Lezhë–Shëngjin ku ndërroi jetë drejtuesi i mjetit, Armando Pacani vetëm 19 vjeç.

 

Pacani ishte nxënës i shkollës së mesme profesionale “Kolin Gjoka” ku ditën e sotme në bankën e tij bosh janë vendosur lule.

 

” Armando do ju mungojë shokëve, shoqeve, mësuesve të shkollës dhe gjithë shoqërise,! U shpreh  drejtori i DRAP Lezhë z. Hasan Muça teksa ngushëlloi familjen dhe të afërmit e Armandos.

 

Në këtë aksident mbeti i plagosur edhe shoku i 19-vjeçarit.