Shqiptari i nderuar me çmimin “Nobel”, Ferid Murad ka ndërruar jetë. Lajmi i hidhur u njoftua nga miku i tij.

 

Përmes një shkrimi në Facebook, ai thekson se mjeku nobelist në filozofinë e Mjekësisë, Ferid Murad, mbylli sytë, duke lënë veprën e tij të jetojë në çdo kohë.

 

Ferid Murad, me origjinë nga Gostivari, i lindur më 14 shtator 1936, ishte mjek dhe farmacist me famë botërore, i cili fitoi Çmimin Nobel për fiziologji dhe mjekësi në vitin 1998.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re