Lulzim Basha ka deklaruar se nëse zgjidhet kryeministër do të investojë për sportin.

Ai ka takuar Andi Lilën i cili i ka dhuruar bluzën kuqezi me nr. 9 dhe me mbishkrimin Basha.

Bluza e firmosur nga disa lojtarë dhe drejtuesit e FSHF, i është dhuruar Bashës i cili rha se u ndje i emocionuar.

Gjëja e parë që dua të them sot para se të fillojë ndeshja është që me 25 prill do të fitojë sporti shqiptar. Gjithë harresën dhe braktisjen që ka pasur ne do ta arkivojmë dhe sportistëve do ju japim atë që meritojnë,” tha Basha.