Skip to content

Ndjekje si në film, të rinjtë nga Lushnja përplasjen gjatë ndjekjes nga policia

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dy adoleshente dhe nje person invalid nga qyteti i Lushnjes jane arrestuar nga policia pas nje aksidenti te kryer me makinen qe mendohet se kishin vjedhur.

Duke drejtuar mjetin tip Benz me targa AA 723 EU dhe te ndjekur nga policia, te rinjte jane perplasur me barrierat e hekurta duke hyre  ne rrugen rurale ne zinen e njohur si Kashtbardhë.

Ata jane ndjekur nga dy mjete te policise, nje nga Fieri e nje tjeter nga Lushnja.

Ne perpjekje per ti shpetuar, ndjekjes,  ata jane aksidentuar ne nje kthese rruge . Nga perplasja te tre personat qe ndodheshin ne mjet  kane pesuar demtime te lehta dhe ndodhen ne spital ne kujdesin e mjekeve.

Makina eshte  pare prej ditesh me te rinjte qe leviznin neper  zonat rurale te Lushnjes.

Policia po kryen hetimet e rastit ndersa po pyeten nga ekspertet e policose kriminale edhe te ndaluarit, se ku e kane gjetur mjetin.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë