Ditën e sotme 50 deputetë të Partisë Socialiste firmosën kërkesën drejtuar Kuvendit, ku i kërkojnë legjislativit nisjen e procesurave për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Lista kryesohet nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili është dhe më aktivi në këtë nismë.

Ajo që bie në sy në listën e firmëtarëve është prania e deputetit Pandeli Majko, i cili ditët e fundit në parlamentin shqiptar, duket se do t’i shfrytëzojë për shkarkimin e ish-kolegut të dikurshëm Ilir Meta.

FaxNeës ka mundur të sigurojë listën e plotë:

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb