Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 29-vjeçar të shpallur në kërkim nga autoritetet italiane. Uniformat blu kanë arrestuar 29-vjeçarin në zonën e quajtur “Uji i Ftohtë”. Ai rezultonte i shpallur në kërkim për akuzohet për vrasje me armë zjarri.

 

29-vjeçari, në bashkëpunim me shtetas të tjerë shqiptarë, në tetor të vitit 2017, ka vrarë me armë zjarri, shtetasin Sh. F.

 

Gjykata e Apelit e Torinos i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit luftarak”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re