Një 35- vjeçar i kërkuar nga autoritetet policore për përndjekje është arrestuar. Personi me inicialet K.Z, i ishte caktuar nga Gjykata e Apelit të Durrësit masa e sigurisë ‘’arrest me burg’’.

Ndërkohë është arrestuar dhe një drejtues automjeti A.B, 46 vjeç pasi aksidentoi një këmbësor me inicialet Sh.H, që ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.