Nëna që braktisin fëmijët e vegjël, policia në kërkim të një 27-vjeçareje në Vlorë. Nisin hetimet

grua.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë, proceduan penalisht për veprën penale “Braktisja e fëmijëve të mitur”, shtetasen A.T.,27 vjeçe, banues në Vlorë, pasi është larguar nga banesa dhe ka braktisur fëmijët e saj të mitur.

Po nga Shërbime e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë, u procedua penalisht për veprën penale”Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës” shtetasi B.D.,50 vjec, banues në fshatin Xhyherinë, bashkia Vlorë, pasi ka kallëzuar shtetasia V.G.,29 vjeçe, se ky shtetas në kundërshim me vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, ka ushtrur presion psikologjik ndaj saj.

Po nga këto shërbime u procedua penalisht për veprën penale “Dhuna në familje” shtetasi S.A.,37 vjeç, banues në lagjen “Uji i Ftohtë”, Vlorë, pasi dyshohet se ka dhunuar psikologjikisht bashkëshorten e tij.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Vlorë,proceduan penalisht për veprën penale” Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror”, shtetasin B.M.,58 vjeç, banues në Vlorë, pasi dyshohet se ka kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Himarë proceduan penalisht për veprën penale “Shkatërrimi i pronës”, shtetasin D.Gj.,31 vjeç, banues në fshatin Borsh-Himarë, pasi ka bërë kallëzim babai i tij, shtetasi D.Gj.,63 vjeç, banues në Tiranë, se i ka dëmtuar linjën e furnizimit me energji elektrike të banesës që ka në fshatin Borsh-Himarë.

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Delvinë, proceduan penalisht për veprën penale “Mashtrimi”, shtetasin A.R.,32 vjeç, banues në Zamalek Korcë, sepse me anë të mashtrimit, me pretendimin se do ti jap lekët, i ka marë bagëtinë shtetasit N.Xh.,71 vjeç, banues në Kalas, Delvinë.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Vlorë, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasin V.K.,23 vjeç, pasi në rrugën “Fusha e Druve”, është konstatuar duke drejtuar automjetin pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë,për veprime të mëtejshme.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë