Policia e Skocisë gjeti dy trupa të pajetë të fshehur brenda një shtëpie në Troon Avenue, Dundee, ditën e premte më 18 mars.

Kjo ngjarje vjen pasi në 1 mars u raportuan të humbura nënë e bijë 25 vjeç dhe 2 vjeç, të cilat për herë të fundit janë parë në shtëpinë e tyre në South Gloucestershire.

Ndërkohë policia është duke punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Miqtë e nënës së re të prekur kanë shpërndarë disa foto të saj dhe vogëlushes dhe kanë thënë se këto kohë kanë qenë tepër të vështira për ta.

“Ne u lutëm së bashku nga Zoom në Ditën e Nënës. Në momentin që mësuam se trupat ishin gjetur, ishim kaq të trishtuar. Nuk resht së qari, është kaq dhimbshme”. ,ka thënë njëra prej mikeshave të viktimës.

Autori dyshohet të jetë Andrew Innes, 50 vjeç, i cili deri më tani është paraqitur dy herë në gjykatë dhe po mbahet në paraburgim.

(V.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes

7123 votes
52%

7123 votes – 52% of all votes

PS 29%, 3960 votes

3960 votes
29%

3960 votes – 29% of all votes

Nuk do të votoj 9%, 1277 votes

1277 votes
9%

1277 votes – 9% of all votes

LSI 5%, 665 votes

665 votes
5%

665 votes – 5% of all votes

Të tjera 4%, 565 votes

565 votes
4%

565 votes – 4% of all votes

Total Votes: 13590

19/03/2021

Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes

7123 votes 52%

7123 votes – 52% of all votes

PS 29%, 3960 votes

3960 votes 29%

3960 votes – 29% of all votes

Nuk do të votoj 9%, 1277 votes

1277 votes 9%

1277 votes – 9% of all votes

LSI 5%, 665 votes

665 votes 5%

665 votes – 5% of all votes

Të tjera 4%, 565 votes

565 votes 4%

565 votes – 4% of all votes

Total Votes: 13590

19/03/2021

×

You or your IP had already vote. Vote

/faxweb