Aktori i i PD Neritan Liçaj në një postim në rrjetet sociale thotë se nuk do ta lërë kurrë në mes atë që ka nisur.

Duke postuar një video nga shembja e teatrit si dhe protestat e shumta para dhe pas tij, Liçaj i drejtohet kryeministrit Rama, duke e cilësuar atë një zvarranik pushteti të mendësisë Bolshevike.

Reagimi i plotë:

O Turi i Surreltit që nuk dite të ishe në radhë të parë njeri, pastaj artist, pastaj sportist, pastaj patriot, pastaj vizionare, pastaj me mejehapur, pastaj politikan, pastaj lider, ti nuk ditë kurrë të jesh asnjëherë në jetën tënde asnjë nga këto! Ditë te jesh vetëm një zvarranik pushteti të mendësisë Bolshevike.

Kjo është përgjuar ime për ty.

Po, unë muk e kam lënë dhe nuk do e le kurre, betejën me ty.

Drita, kundër obskurit tënd.

E mira, kundër qelbit tënd. Dhe si dritëshkurter që je nuk di dhe,që e mira fiton gjithmonë.

Dhe ti e di une kam fituar tashmë, por do t’a çoj në fund.

Une kur i filloj gjërat i çojë deri në fund.

Lamtumirë o hije e moçme…meqe ti vdes për batuta filmash të vjetër siç je dhe vetë.

S’kam për t’a lënë kurrë në mes atë që kam, dhe kemi filluar.