Skip to content

“Nëse do më pyesnin më parë, nuk do e besoja”, Zelensky për luftën në Ukrainë: Masakra të tilla as nuk mund t’i imagjinoni

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Zelensky: Nëse do më pyesnin më parë për mundësinë e një lufte nuk do e besoja një gjë të tillë. Kjo në fakt ka nisur që prej 2014-tës. Por askush nuk do të mendonte për këtë torturë në rajonin e Kievit dhe në rajonin lindor ku po vriten fëmijët dhe po shkatërohen qytetet dhe komunitetet. Këto lloj masakrash ishin të paimagjinueshme. Mund të përfytyroni me mendje por kur e shihni me sytë tuaj është krej ndryshe.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë