Skip to content

Nëse zbulohet korrupsioni në “Rrugën e Kombit” dhe Basha shpallet fajtor për “21 janarin”, a mban përgjegjësi Berisha? Ja si përgjigjet ish-kryeministri…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Nëse del korrupsion për “Rrugën e Kombit” dhe nëse Lulzim Basha shpallet fajtor për “21 janarin” a mban përgjegjësi kryeministri i aso kohe Sali Berisha?
“Përgjegjësia zotëri nëse drejtësia quhet përgjegjësi qëndrimin në zyrë i rrethuar nga të katra hanët kjo nuk nështë drejtësi por cmendeur dhe padrjtësi. Unë do të qëndroja në zyrën time nuk mund tja mbathja nuk ekziston ajo. Nuk lëshohet zyra.

“Nëse zbulohet korrupsion në rruga e kombit, kush mban përgjegjësi? “Rruga e kombit ëhstë një tender ndërkombëtar i shpallur në mediat më të mëdha të Europë në Londër në të cilën kanë marë pjesë 7 kompani më të mëdha të ndërtimit në Europë dhe botë. Është një juri ndërkombëtar epër vlerësimin e ofertave. Ata kanë vlerësuar ofertat dhe kanë shpallur fituesin. 6 kompanitë nuk kanë pasur anjë ankesë, dhe 100 herë po ta analizosh është zbatuar ligji, ligji dhe vetëm ligji cdo akuzë është trillim, trillim vetëm trillim. Kostoja e rrugës më të vështirë të ballkanit ka kushtuar më lirë se cdo autostradë tjetër përfshirë edhe autostradën Prishtinë- Morinë”, u shpreh Berisha.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë