Nesër mblidhet për herë të parë Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit, ja rendi i ditës

rendi.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Nesër pritet të zhvillohet mbledhja e parë e Komisionit Hetimor për 25 zgjedhjet e prillit.

Ndërkohë kujtojmë se Komisioni është propozuar nga Partia Demokratike për të hetuar paligjshmërinë e zgjedhjeve të 25 prillit.

Në rend dite do të diskutohen:

Rendi i Ditës:

Deklarimi i konstituimit të Komisionit Hetimor dhe prezantimi i anëtarëve të tij.Deklarimi i qëllimit të ngritjes së Komisionit.Përcaktimi i detyrave të Komisionit.Shqyrtimi dhe miratimi i Rregullores së brendshme të funksionimit të Komisionit Hetimor.Zgjedhja e Sekretarit të Komisionit.Vlerësimi i të dhënave paraprake, që përbëjnë plan paraprak hetimi dhe deklarimi i hapjes së hetimit.Përcaktimi i mbledhjes së ardhshme të Komisionit.Gjithashtu gazetari Stafa bën me dije se Komisioni Hetimor përbëhet nga 15 anëtarë, të cilët janë:

Enkelejd Alibeaj Kryetar PDToni Gogu Zëvendëskryetar PSKlotilda Bushka anëtare PSBlerina Gjylameti anëtare PSAurora Mara anëtare PSKlevis Xhoxhi anëtar PSNasip Naço anëtar PSPetro Koçi anëtar PSBardhyl Kollçaku anëtar PS10.Gazmend Bardhi anëtar PD

Oerd Bylykbashi anëtar PDFerdinand Xhaferraj anëtar PDErvin Salianji anëtar PDKreshnik Çollaku anëtar PDPetrit Vasili anëtar deputet i pavarur

Xhemal Qefalia anëtar zëvendësues PSEtjen Xhafaj anëtar zëvendësues PSArbi Agalliu anëtar zëvendësues PDLindita Metaliaj anëtare zëvendësuese PD

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë