Një çift bashkëshortësh kanë mbetur të plagosur në ashënsorin e një pallati në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Aleksandri i Madh’ në Unazën e re.

 

 

Pasi ka pësuar defekt, ashensori është rrëzuar nga kati i pestë në të parin.

 

 

Dy të dëmtuarit S. K., 56 vjeç, dhe S. K., 55 vjeçe janë dërguar në spital.

 

 

Tiranë/Informacion paraprak

 

Më datë 06.02.2023, në Unazë të Re, në rrugën “Aleksandri i Madh”, ka pësuar defekt ashensori i një pallati dhe ka rënë nga kati i pestë në katin zero. Në të ndodheshin shtetasi S. K., 56 vjeç, dhe shtetasja S. K., 55 vjeçe (çift bashkëshortësh).

 

Në ndihmë të tyre kanë vajtur shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrfikëses dhe të ambulancës.

 

Si pasojë, shtetasit e lartpërmendur janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.