Nga dita e sotme (4 tetor) janë hapur regjistrimiet për të aplikuar për Lotarinë Amerikane.

Regjistrimi do të zgjasë mbi 1 muaj deri në datën 7 nëntor, njofton Ambasada e SHBA në Tiranë.

“Regjistrimi për 2025 #DiversityVisaProgram (DV-2025) hapet sot (4 tetor) dhe do të mbyllet të martën, më 7 nëntor 2023”, thuhet në postimin në X të ambasadës amerikane.

Çfarë duhet të dini:

Periudha e regjistrimit në internet për Programin DV-2025 fillon të mërkurën, 4 tetor 2023, në orën 12:00 të mesditës, Koha Lindore e Ditës (EDT) (GMT-4) dhe përfundon të martën, më 7 nëntor, 2023, në orën 12:00 të mesditës, Koha Standarde Lindore (EST) (GMT-5).

Individët që paraqesin më shumë se një aplikim gjatë periudhës së regjistrimit do të skualifikohen.

Kujdes nga mashtrimet dhe mashtrimet

“Disa faqe interneti dhe emaile përpiqen të mashtrojnë klientët, duke u paraqitur si ofrues të informacionit zyrtar të qeverisë amerikane. Lexoni paralajmërimin tonë për mashtrim këtu”, njofton Ambasada Amerikane.

 

Registration for the 2025 #DiversityVisaProgram (DV-2025) opens today (October 4) and will close on Tuesday, November 7, 2023. For more information, click here: https://t.co/TTtpchMCIl.

📌Please note: is the ONLY way to submit your application. Be sure… pic.twitter.com/44hhhxeG8i

— USEmbassyTirana (@USEmbassyTirana) October 4, 2023

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re