Nga sot përgjysmohet numri i urbanëve në Tiranë/ Reagon për herë të parë bashkia

urban.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e sotme, përfaqësuesit e Unionit të Transportit Publik kanë nxjerrë njoftimin ku thuhet se duke filluar që nga dita e sotme, do të ketë një përgjysmim të flotës së urbanëve në Tiranë.

Lidhur me këtë njoftim ka reaguar për herë të parë bashkia e Tiranës, megjithëse nuk ka dhënë ndonjë udhëzim konkret, në deklaratën e shkurtër thuhet se po ndiqet situata dhe po merren masat përkatëse.

Reagimi i Bashkisë së Tiranës pas njoftimit nga përfaqësuesit e Transportit Publik:

“Bashkia po e ndjek situatën dhe po merr masat përkatëse, konform kontratës me operatorët e transportit.”

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë