Home BOTA Nga të shtënat në Las Vegas, 20 të vdekur, njëqind të plagosur (Foto)

Nga të shtënat në Las Vegas, 20 të vdekur, njëqind të plagosur (Foto)

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Të paktën njëzet njerëz humbën jetën, gati njëqind të plagosur, shkruan Al Jazeera, përcjell Kosova Post.
Në një shpërthim në Mandalay Bay Hotel Casino, ku u mbajt një festival muzikor, të paktën njëzet njerëz humbën jetën, gati njëqind njerëz u plagosën dhe dymbëdhjetë janë në gjendje kritike, thuhet në një njoftim të spitalit në Las Vegas, ndërsa policia thotë se një i dyshuar është qëlluar.
Sulmuesi ishte, siç u tha, një banor vendas.
Dëshmitari Cole Watson ishte në koncert me gruan dhe fëmijët e tij.
‘Duket sikur dikush hodhi një numër të madh të fishekzjarreve, por pastaj e kuptuam se ishte një shkëmbim zjarri dhe të gjithë filluan të iknin. Ishte kaos absolut’, tha Watson për Al Jazeera.
Dhjetëra automjete policore u drejtuan drejt rrugës kryesore në Las Vegas, duke mbyllur një nga pjesët e saj, si dhe një pjesë të autostradës ndërshtetërore 15, dhe disa fluturime u ridrejtuan.

Policia më parë ka thënë se besojnë se nuk ka më shumë se një sulmues.
‘Për momentin kemi viktima të shumta … Mund të konfirmoj vetëm se një i dyshuar është vrarë,” tha rreshteri Jeff Clark./

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë