Një ngjarje e rëndë dhe krejt e paimgjinueshme po trondit Greqinë. Në portin e Pireut, dy anëtarë ekuiplazhi të një trageti “hodhën në ujë” një pasagjer që mbërriti me vonesë, duke mos e lënë të hipte ndërkohë që trageti ishte në nisje.

Pamjet e asaj çfarë ka ndodhur janë kapur nga një kamerë vëzhgimi në port.

Një 36-vjeçar po tentonte hipjen në tragetin “Blu Horizont”, por nuk po lejohej nga dy anëtarë ekuipazhi, si pasojë e së cilës air a në det, në vorbullën e helikës, duke mos dalë më i gjallë prej aty.

Trageti do nisej drejt Kretës, pasi kryente linjën Pire – Heraklion.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re