Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Spartak Ngjela thote se Beogradi po kërkon në Shqipëri një konflikt Veri-Jug, njëlloj siç e kërkoi edhe përgjatë vitit të mbrapshtë 1999.

Avokati shton se kete gje Serbia tani po e kërkon pikërisht gjatë foltoreve të Sali Berishës.

“A do ta pranojë sërish Berisha këtë kërkesë të Beogradit, siç bëri edhe në vitin 1999?Le ta provojë po të dojë, por të mos e harrojë faktin se ndërkohë është nongrata në Shtetet e Bashkuara dhe, ligji i ri për ekstradimin midis Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i miratuar në korrik të këtij viti, është në gatishmëri për çdo orvatje të tillë.”, shkruan avokat Ngjela.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë